Esbaiola't

Esdeveniment

Esbaiola't

Patrocinadors: 
Sense programacions vigents
Compra d'entrades
5
Mitjana: 4.5 - Total: 2 vots
Esbaiola't és un festival de teatre al carrer i per a tots els públics organitzat per la Cia de Comediants La Baldufa i l'Ajuntament d'Esterri d'Àneu, que es realitza anualment en aquesta població el quart cap de setmana de juliol.

Enguany es realitzarà la desena edició d’un festival que pretén donar a conèixer les Valls d’Àneu, el teatre de qualitat del nostre país i portar bons exemples de l’exterior. Espectacles de circ, de carrer, contacontes, jocs, titelles, tallers i malabars ompliran els carrers d’Esterri durant tot el cap de setmana.

17.00h - 20.00h

- Automaquillatge

- La platgeta del festival

- Nautilus

18.00h Xocolatada

18.30h Zeppelin (La Baldufa)

19.30h Titelles "A taula" (Peus de porc)

19.45h Suite (Pallassa "Pepa Plana")

21.00h Mon pare és un ogre (La Baldufa)

21.30h Hologrames (Maquinitas)

23.00h Nàufrags (La Industrial Teatrera)

11.00h - 14.00h

-Sr. Tonet (Tombs Creatius)

- Nautilus (La Baldufa)

- Espai de joc lliure (El Pájaro carpintero)

- Automaquillatge

- La platgeta del festival

11.00h No dansis sol (Marta Casals)

11.00h Taller de capgrossos

17.00h - 20.00h

-Sr. Tonet (Tombs Creatius)

- Nautilus (La Baldufa)

- Espai de joc lliure (El Pájaro carpintero)

- Automaquillatge

- La platgeta del festival

17.00h Taller estimulació musical

18.00h Cercavila de Capgrossos (Peta Canyes i Kina Creu)

19.00h Esvacola't (Caravana Xisqueta)

19.00h Titelles "A Taula" (Peus de porc)

19.15h Suite (Pallassa "Pepa Plana")

20.00h Circ "Alone" (Cia. Sebas)

20.00h Titelles "Dans l'atelier" (Tof Théâtre)

21.00h Esperanceta tal com raja (Noemí Busquets)

21.00h Mon pare és un ogre (La Baldufa)

21.00h Titelles "Dans l'atelier" (Tof Théâtre)

21.30h Hologrames (Maquinitas)

22.00h Titelles "Dans l'atelier" (Tof Théâtre)

23.00h Marabunta (Guillem Albà & La Marabunta)

10.45h Dibuixem un somni (Com un llum)

10.45h Esvacola't (Caravana Xisqueta)

11.00h - 14.00h 

-Sr. Tonet (Tombs Creatius)

- Nautilus (La Baldufa)

- Espai de joc lliure (El Pájaro carpintero)

- La gran molècula (Tallers Solaç)

- Automaquillatge

- La platgeta del festival

11.00h Un dia (Roseland Musical)

11.00h Cercavila (Bastoners de les Valls d'Àneu i Kina Creu)

11.45h No dansis sol (Marta Casals)

12.00h Esperanceta tal com raja (Noemí Busquets)

12.00h Landscape (La petiestable 12)

12.30h Cric "Llenties i Marabú" (Escarlata Circus)

13.00h Music on Cycles (La Dinamo)

16.30h Taller estimulació musical (Totsona)

16.45h Dibuixem un somni (Com un llum)

16.45h Esvacola't (Caravana Xisqueta)

17.00h - 20.00h 

-Sr. Tonet (Tombs Creatius)

- Nautilus (La Baldufa)

- Espai de joc lliure (El Pájaro carpintero)

- Es busquen grumets (Taller Solaç)

- Automaquillatge

- La platgeta del festival

17.45h Un dia (Roseland Musical)

18.00h Music on Cycles (La Dinamo)

18.00h Titelles "A Taula" (Peus de porc)

18.00h Suite (Pallassa "Pepa Plana")

18.30h Taller estimulació musical (Totsona)

19.00h Batucada (Kina Creu) 

19.00h Circ "Llenties i Marabú" (Escarlata Circus)

19.00h Dibuixem un somni (Com un llum)

19.00h Esvacola't (Caravana Xisqueta)

19.15h Un dia (Roseland Musical)

20.00h Esperanceta tal com raja (Noemí Busquets)

20.15h Les butors (Cirque Hirsute)

20.15h Dans l'atelier (Tof Théâtre)

20.30h Music on Cycles (La Dinamo)

21.15h Dans l'atelier (Tof Théâtre)

21.15h Landscape (Le Petiestable 12)

21.30h Hologrames (Maquinitas)

22.15h Titelles Dans l'atelier (Tof Théâtre)

22.00h Correfoc (Diables de les Valls d'Àneu)

23.00h inTarsi (Circ eia)

10.45h Taller de dansa "No dansis sol" (Marta Casals)

11.00h - 14.00h 

-Sr. Tonet (Tombs Creatius)

- Nautilus (La Baldufa)

- Espai de joc lliure (El Pájaro carpintero)

- La gran molècula (Tallers Solaç)

- Automaquillatge

- La platgeta del festival

11.00h Taller "Dibuixem un somni" (Com un llum)

11.00h Taller estimulació musical (Totsona)

11.00h Circ "Llenties i Marabú" (Escarlata Circus)

11.00h Taller Super Piafs (Compagine S)

11.00h Laberint de miracles (Xants)

11.00h Cercavila (Bastoners de les Valls d'Àneu i Kina Creu)

11.30h Laberint de miracles (Xants)

12.15h Esvacola't (Caravana Xisqueta)

12.15h L'home cigonya (Titiriteros de Binéfar)

12.30h Laberint de miracles (Xants)

12.30h Un dia (Roseland Musical)

13.00h Super Piafs (Comapgine S)

17.00h - 20.00h 

-Sr. Tonet (Tombs Creatius)

- Nautilus (La Baldufa)

- Espai de joc lliure (El Pájaro carpintero)

- Es busquen grumets (Tallers Solaç)

- Automaquillatge

- La platgeta del festival

17.00h Taller estimulació musical (Totsona)

17.00h Dibuixem un somni (Com un llum)

17.00Esvacola't (Caravana Xisqueta)

17.00hSuper Piafs (Compagine S)

17.00h Titelles "A taula" (Peus de porc)

18.00h Suite (Pallassa "Pepa Plana")

18.00h Batucada (Kina Creu)

18.15h Un dia (Roseland Musical)

18.30h Esperanceta tal com raja (Noemí Busquets)

19.00h L'hoem cigonya (Titiriteros de Binéfar)

19.00h Circ Llenties i Marabú (Escarlata Circus)

19.00h Teatre Super Piafs (Compagine S)

20.00h Les butors (Cirque Hirsute)

megabanner2_espectacles

Agenda

setembre

dl dt dc dj dv ds dg
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Enquesta