Concerts de Festa Major!
Ens agrada la música. I ens agrada anar de Festa Major en Festa Major de les que tenim arreu del territori lleidatà. Com que sabem que sou com nosaltres, hem elaborat aquest llistat amb els concerts de les festes dels pobles de les comarques de Lleida d’aquest estiu, basant-nos amb la informació del blog Agendadeconcerts.
També us oferim el llistat de totes les festes majors del territori en aquest enllaç, on podreu veure els programes complets i les dates oficials.
A tenir en compte:
- Els concerts que porten enllaços us portaran a la descripció del concert, l’hora, el lloc exacte, el preu, imatges, vídeos, etc.
- "Work in progress": Anirem complementant aquesta pàgina segons es vagin confirmant els concerts pendents.
- Podreu accedir a aquesta pàgina escrivint directament al vostre navegador Lleida.com/concertsfestamajor o buscant-la al menú de pàgines especials (imatge de sota)
Salut i Festa Major!
MENÚ: Juliol / Agost / Setembre / Octubre
Difon aquesta pàgina a Facebook, Twitter, Google+ o LinkedIn!
Dijous 9 de juliol
Tàrrega (Urgell) > Joan Reig
Dissabte 11 de juliol
Lleida (Segrià) > Lo Pardal Roquer
Sucs (Segrià) > Anxious Myopic Boy
Lleida (Segrià) > Luthea Salom
La Guingueta d'Àneu (Val d'Aran) > Pastorets Rock + Möndo Loco + Rumb al Bar
Solsona (Solsonès) > Pirat's Sound Sistema + Zarigüeya
Les Borges (Garrigues) > Borges Crema: Sekera No!!, Pollo Rico, Liberum, Arrels i Dj Lluís
Barbens (Urgell) > La Terrasseta de Preixens + Lokito Lopongo + Guten Plan
Dimecres 15 de juliol
Àger (Noguera) > MuntBand
Divendres 17 de juliol
Tàrrega (Urgell) > Paupaterres 2015 > Zoo + Esne Beltza + Doctor Prats + La Familia Torelli + Morena Tradipatzanga + Ponent Roots
Vilanova de Segrià (Segrià): La Cosa Nostra
Taüll (Alta Ribagorça): Contraband
Talarn (Pallars Jussà): Joan Masdéu
Castellserà (Urgell) > MuntBand [PROGRAMA DE LA FESTA MAJOR]
Dissabte 18 de juliol
Tàrrega (Urgell) > Paupaterres 2015 > Els Amics de les Arts + Kepa Junkera & Sorginak + la Terrasseta de Preixens + Soweto + Xeic! + Alu Spear + Ghetto Youth
Ponts (Noguera) > Lo Festeto 9son + The Pink Goats
Linyola (Mascançà Sona Fort) (Pla d'Urgell) > Els Pets + Contraband + DJ Jorlin
Juneda (Garrigues) > Carlitos Miñarro
Vilanova de la Barca (Segrià) > La Cosa Nostra + Nar6 Sound
Tudela de Segre (Noguera) > Amaika
Alàs (Alt Urgell) > Miquel del Roig
Taüll (Alta Ribagorça) > L'Anònima Orquestra & Mala Fama
La Pobla de Cérvoles (Garrigues) > Llena's Mountain Festival
Divendres 24 de juliol
Montclar d'Urgell (Urgell) > Ebri Knight + Muntband + Dj Jordi Balagué
Belianes (Urgell) > The Assclats + Boikot + Raggatunning
Puigverd de Lleida (Segrià) > Tremendos + Nar6 Sound
Puiggròs (Garrigues) > Rumb al Bar
La Pobla de Segur (Pallars Jussà) > Orquestra Allioli + Martins Deejay [PROGRAMA SENCER]
Solsona (Solsonès) > Eduard Gener
Lleida (Segrià) > Xavier Baró
Dissabte 25 de juliol
Concabella (Segarra) > La Gossa Sorda + La Terrasseta de Preixens + MuntBand
Montclar d'Urgell (Urgell) > Xeic! + Atzembla + Séptimo A + Dj Jordi Balagué
Belianes (Urgell) > Guten Plan + Pirat's Sound Sistema + Afrochi Guawa
Bellvís (Pla d'Urgell) > The Papa's & The Popo's + Kalikenyos FM
Camarasa (Noguera) > Nar6 Sound
Puiggròs (Garrigues) > Lo Torpe Inglés
L'ametlla del Montsec (Noguera) > Amaika
Puigverd de Lleida (Segrià) > La Cosa Nostra + DJ Minitaks
Almenar (Segrià) > (Correllengua) Möndo Loco + Xeic! + Meritxell gené + Lokito Lopongo + Segona mà + Bona nit malparits + Sense Sal
Raïmat (Segrià) > L'Anònima Orquestra & Mala Fama
La Pobla de Segur (Pallars Jussà) > Búhos + Chapoo + DJ Bacardit [PROGRAMA SENCER]
Llavorsí (Pallars Sobirà) > Els Old Star
L'espluga Calba (Garrigues) > Morena Tradipatxanga
Divendres 31 de juliol
Alentorn (Noguera) > Route 66 + Dj's Discomunio FL
L'Albi (Garrigues) > 7D Rock + Nar6 Sound
Sort (Pallars Sobirà) > Bruixa Express
Dissabte 1 d'agost
Alentorn (Noguera) > Contraband + Insershow + DJ Uri
Vilanova de la Sal (Noguera) > 7D Rock + Raggatunning
Alcoletge (Segrià) > La Terrasseta de Preixens + Oques Grasses
Àger (Noguera) > Roger Mas
Sant Guim de Freixenet (Segarra) > Rumb al Bar + Les Absentes + The Pink Goats
Rocallaura (Urgell) > MuntBand
Divendres 7 d'agost
Torrebesses (Segrià) > Raggatunning
Esterri d'Àneu (Pallars Sobirà) > Búhos
Sant Llorenç de Montgai (Noguera) > MuntBand
Golmés (Pla d'Urgell) > Summer Festival: Kate Ear, Luxury, Louis Fox i July Vidiojockey [PROGRAMA SENCER]
Dissabte 8 d'agost
Preixana (Urgell) > Dr. Calypso + Tremendos
Sedó (Segarra) > Ebri Knight + Xeic! + MuntBand
Golmés (Pla d'Urgell) > Els Catarres + Pepet i Marieta + La Banda Puig [PROGRAMA SENCER]
Alfés (Segrià) > La Banda del Drac
Alòs de Balaguer (Noguera) > Miquel del Roig + Los Pachucos
Divendres 14 d'agost
Torregrossa (Pla d'Urgell) > Hotel Cochambre + 7D Rock
Arbeca (Garrigues) > La Raíz + Auxili + Afrochi Guawa
Linyola (Pla d'Urgell) > Tremendos
Àger (Noguera) > Amaika
Sarroca de Lleida (Segrià) > Raggatunning
Maials (Segrià) > Los Pachucos
Senterada (Pallars Jussà) > Rumb al Bar + Möndo Loco
Àger (Noguera) > Amaika
Dissabte 15 d'agost
Les Avellanes (Noguera) > Orquestra Allioli + Contraband
L'Albi (Garrigues) > Lexu's
Vilaller (Alba Ribagorça) > La Banda Puig
Organyà (Alt Urgell) > La Banda del Coche Rojo
Maials (Segrià) > Miquel del Roig
Àger (Noguera) > MuntBand
Divendres 21 d'agost
Tàrrega (Urgell) > (El Gat del Rosal) > Carlitos Miñarro
Guimerà (Urgell) > Lexu's
Cubells (Noguera) > Itaca Band + Tapeo Sound System + 7D Rock
Peramola (Alt Urgell) > The Pink Goats
El Poal (Pla d'Urgell) > MuntBand
Dissabte 22 d'agost
Maldà (Urgell) > Lokito Lopongo + Ebri Knight + Los Pachucos
Agramunt (Urgell) > Atzembla
Bellmunt d'Urgell (Urgell) > MuntBand
Massoteres (Segarra) > The Pink Goats
Divendres 28 d'agost
Cervera (Aquelarre) (Segarra) > Ebri Knight + Sonadors de Son Camaró + DJ Campi Qui Pugui Que Ve El Cabró
Penelles (Noguera) > Lax'n'Busto + Damià Olivella
El Palau d'Anglesola (Pla d'Urgell) > La Terrasseta de Preixens + La Loca Histèria + Els Old Star + DJ Minitaks
Juneda (Garrigues) > Hotel Cochambre + Raggatunning
Tiurana (Noguera) > Contraband
Alcarràs (Segrià) > Zàping + Bandarra Street Orkestra
Aitona (Segrià) > 7D Rock
Dissabte 29 d'agost
Cervera (Aquelarre) (Segarra) > La Salseta del Poble Sec + Pastorets Rock + S'Temple Bar + La Cruz de Mi Vecino + Hora de Joglar + El Veïnat + Evils of Elvis + Xaiko + The Golden Grahams + DJ Blanca Ross + DJ Moncho + DJ Joe Lee + DJ Campi Qui Pugui Que Ve El Cabró
Juneda (Garrigues) > Els Catarres + Tapeo Sound System
Alcarràs (Segrià) > Txarango
La Seu d'Urgell (Alt Urgell) > Xeic! + Tremendos + Möndo Loco
Albagés (Garrigues) > MuntBand
Santa Linya (Noguera) > 7D Rock
Vinaixa (Garrigues) > Saturno
Divendres 4 de setembre
Castelldans (Garrigues) > The Targarians
Tremp (Pallars Jussà) > Oques Grasses
Guissona (Segarra) > MuntBand
Agramunt (Urgell) > Doctor Prats
Dissabte 5 de setembre
Agramunt (Urgell) > Els Catarres + Itaca Band + MuntBand
Guissona (Segarra) > Talco
Les Borges Blanques (Garrigues) > La Fuga + Oques Grasses + Tapeo Sound System
Vilanova de Bellpuig (Pla d'Urgell) > Pastorets Rock
Dijous 10 de setembre
Seròs (Segrià) > MuntBand
Divendres 11 de setembre
Vilanova de Meià (Noguera) > MuntBand
Dissabte 12 de setembre
Ponts (Noguera) > La Troba Kung-Fú
Bellpuig (Urgell) > MuntBand
Bellcaire d'Urgell (Noguera) > Guten Plan
Torrefarrera (Segrià) > 7D Rock
Vilanova de Meià (Noguera) > Route66 + Insershow + Séptimo A
Dimecres 16 de setembre
Els Omellons (Garrigues) > MuntBand
Dissabte 19 de setembre
Alcoletge (Segrià) > La Loca Histèria
Divendres 25 de setembre
Cervera (Segarra) > MuntBand
Dissabte 26 de setembre
Artesa de Segre (Noguera) > MuntBand
Dissabte 28 de setembre
Cervera (Segarra) > La Terrasseta de Preixens
Les Borges Blanques (Garrigues) > (Cafeteria Slàvia) > The Targarians
Divendres 2 d'octubre
Cervià de les Garrigues (Garrigues) > Orquestra Allioli + DJ Minitaks
Vilanova de la Barca (Segrià) > Hotel Cochambre