Trobada d'acordionistes del Pirineu

Esdeveniment

Trobada d'acordionistes del Pirineu

Patrocinadors: 
Sense programacions vigents
Compra d'entrades
5
Mitjana: 4.3 - Total: 3 vots
La Trobada amb els Acordionistes del Pirineu, que se celebra cada any a Arsèguel des de 1976, i a la Seu d’Urgell i d’altres indrets del Pirineu des de temps més recents, és el punt de partida de la recuperació de l’acordió diatònic a Catalunya, Aragó i País Valencià, i centre d’intercanvi cultural amb diversos països d’Europa, països de l’Est i Amèrica.

12:30h  Acte d’inauguració de la Trobada amb els Acordionistes del Pirineu 2018. | Jardí de l’Hotel Andria (La Seu d’Urgell)

Concert de Josep “Pepón” Vilarrubla (acordió diatònic) i Èrika Weigend (acordió diatònic) Duo París-Moscou: Roman Ibanov i Domi Emorine (acordió cromàtic). Rússia i França Alina i Mikhaïl Khlebnov (acordions). Sibèria (Rússia).

Entrada gratuïta


19:00h  Concert del Grup Eolina: Ignacio Afayé (acordió diatònic i veu), Guillermo Aguilar (guitarra i veu) i Jonás Gimeno (percussió i veu). Aragó.

Entrada gratuïta. | Plaça del Carme (La Seu d’Urgell)


22:00h  Concert de Jaume Espuga (acordió cromàtic). Catalunya

Vladimir Denissenkov (acordió cromàtic). Ucraïna

Gary Blair (acordió cromàtic). Escòcia

Joaquín Díaz (acordió diatònic). República Dominicana

Trio Lopes: Yohann, Yannick (acordió diatònic, acordió cromàtic) i Januario (cavaquinho). Alto Minho - Portugal

Antonio Rivas y sus Vallenatos: Antonio Rivas (acordió diatònic i veu), Daniel Ochoa (guacharaca) i Nelson Gómez (guitarrón). Colòmbia

Josep “Pepón” Vilarrubla (acordió diatònic), Èrika Weigend (acordió diatònic i flauta travessera) i Ernest Pipó (guitarra). Catalunya

Raynald Ouellet (acordió diatònic) i Bruno Gendron (guitarra i veu). Quebec

Alina i Mikhaïl Khlebnov (acordions). Sibèria (Rússia)

Entrada: 10€ | Jardins del Seminari (La Seu d’Urgell)

12:00h  Concert del Grup Diàdona d’acordió diatònic i percussions: Núria Oliva, Mariagua Cortés, Teresa Prat, Beti Faura, Anna Pons, Irene Augé, Marien de Casimiro, Míriam Valls, Antònia Pedrosa, Elisenda Serra, Maria Àngels Boix, Georgina Fàbregas, Josepa Alías, Teresa Gibert i Rosa Mari González. Catalunya 

Entrada gratuïta | Plaça Sant Josep de Calassanç (La Seu d'Urgell)


12:00h  Concert del Grup Revelhet: Pascale Respaud (acordió diatònic, oboés i veu), Laurance Roger (veu), Ramon Gargalló (llaüd i contrabaix) i Francesc Folch (percussions). Occitània.

La Sonsoni: Pep Lizandra (acordió diatònic i veu) i Elías Porter (violí). Catalunya 

Entrada gratuïta | Parc de l’Església (Arsèguel)


19:00h  Concert del Grup Eolina: Ignacio Afayé (acordió diatònic i veu), Guillermo Aguilar (guitarra i veu) i Jonás Gimeno (percussió i veu). Aragó

Aragó Grup Ttipika: Manex Torrealbai (acordió diatònic), Aitor Huizi (violí), Josu Sfurundarena (guitarra) i Aitor Aguirre (danses). Euskadi

Entrada gratuïta | Parc de l’Església (Arsèguel)


22:00h  Trobada amb els acordionistes del Pirineu. | Envelat (Arsèguel)

La Viu Viu: Cati Plana (acordió diatònic), Eduard Casals (viola de roda i clarinet), Marc Figuerola (contrabaix) i Eugeni Vergés (trombó). Catalunya

Grup Üs Drü: Turi Wolfisberg (clarinet), Jogui Walliman (acordió diatònic) i Erhard Unternährer (contrabaix i veu). Obwalden-Suïssa

Ivan Caro (gralla) i Pilar Planavila (acordió cromàtic). Catalunya

Gary Blair (acordió cromàtic). Escòcia

Elies Fernández Sabaté (acordió diatònic) i Núria Llobet (violí). Catalunya

Raynald Ouellet (acordió diatònic) i Bruno Gendron (guitarra i veu). Quebec

Liv Hallum (acordió diatònic) i Ivan Garriga (violí). Catalunya

Enrique Tellería (bandonió). Uruguai

Duo París-Moscou: Roman Ivanov i Domi Emorine (acordió cromàtic). Rússia i França

Alina i Mikhaïl Khlebnov (acordions). Sibèria (Rússia)

Èrika Weigend (acordió diatònic i flauta travessera), Josep “Pepón” Vilarrubla (acordió diatònic) i Ernest Pipó (guitarra). Catalunya

Trio Lopes: Yohann, Yannick (acordió diatònic, acordió cromàtic) i Januario (cavaquinho). Alto Minho - Portugal

Grup Néixer: Ramon Closa (harmònica solista), Jaume March (harmònica baix) i Joan Roca (harmònica acords). Catalunya

Vladimir Denissenkov (acordió cromàtic). Ucraïna

Josep “Pepón” Vilarrubla (acordió diatònic), Jordi Blasco (guitarra) i Marc Figuerola (contrabaix). Catalunya

Anatol Eremciuc (acordió cromàtic). Moldàvia

Antonio Rivas y sus Vallenatos: Antonio Rivas (acordió diatònic i veu), Daniel Ochoa (guacharaca) i Nelson Gómez (guitarrón). Colòmbia

Joaquín Díaz (acordió diatònic). República Dominicana

Entrada: 12€


En acabar, música al bar-restaurant de la Trobada a càrrec de grups i músics del país.

...i després, participació lliure de tots els músics de la Trobada.

12:30h  Concert del Grup Corrandes són Corrandes: Anaïs Falcó (violí i veu), Christian Simelio (guitarró i veu) i Carles Sans (acordió diatònic i veu).

Grup Üs Drü: Turi Wolfisberg (clarinet), Jogui Walliman (acordió diatònic) i Erhard Unternährer (contrabaix i veu). Obwalden-Suïssa

Entrada gratuïta | Parc de l’Església (Arsèguel)


18:00h  Concert/ball de l’orquestra de les Colònies i dels Tallers d’Arsèguel. Escola Folk del Pirineu

Entrada gratuïta | Envelat (Arsèguel)


19:00h  Roser Gabriel (acordió cromàtic), Laia Casanellas (guitarra) i Alba Atcher (flauta travessera). Catalunya

Els Astorets: Agustí Porta (acordió diatònic), Eva Campi (acordió diatònic) Eudald Porta (gralla, tarota i flabiol), Marc Figuerola (contrabaix), Jordi Blasco (guitarra), Elies Fernández (bateria) i Enric Corominas “Coro” (veu). Catalunya

Entrada gratuïta | Plaça del Patalín de la Seu d’Urgell

megabanner2_espectacles

Agenda

desembre

dl dt dc dj dv ds dg
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Enquesta