Festes Majors del Territori 2019

MAIG

Del 30 d'abril al 5 de maig
Torre-serona
Dissabte 4 i diumenge 5
Vilanova de Meià
Del 9 al 12 de maig
Lleida
Del 16 al 19 de maig
Mollerussa
Del 10 al 14 de maig
Tàrrega
Del 17 al 20 de maig
Linyola
17, 18 i 19 de maig
Bovera (Les Garrigues)
10, 11 i 12 de maig
Alcoletge
10, 11 i 12 de maig
L'Albi
Del 24 al 26 de maig
Alguaire
17, 18 i 19 de maig
Aitona

JUNY

Del 31 de maig al 3 de juny
Ivars d'Urgell (Pla d'Urgell)
10 i 11 de juny
Golmés (Pla d'Urgell)

Alfarràs (El Segrià)

Durro (Alta Ribagorça)

Boí (Alta Ribagorça)

Bellver de Cerdanya (La Cerdanya)

Cerc (Alt Urgell)

Isil (Pallars Sobirà)

Alins (Pallars Sobirà)

El Tarròs (l'Urgell)

Arties (Val d'Aran)

Les (Val d'Aran)

JULIOL

Del 3 al 7 de juliol
Artesa de Lleida (Segrià)
12 i 13 de juliol
Vilanova de Segrià (Segrià)
6 i 7 de juliol
Els Alamús (Segrià)
Del 18 al 21 de juliol
Festa Major de Castellserà (Urgell)
Del 20 al 28 de juliol
La Bordeta (Lleida)
Del 25 al 28 de juliol
Montclar d'Urgell (Urgell)
Del 26 al 28 de juliol
Vilanova de la Sal (Noguera)
25 de juliol
Sant Ramón
Del 24 al 28 de juliol
Pobla de Segur (Pallars Jussà)
Del 25 al 28 de juliol
Nalec (Urgell)
Del 20 al 22 de juliol
Llorenç de Rocafort (Urgell)
Del 24 al 28 de juliol
Belianes (Urgell)
Del 25 al 28 de juliol
Puigverd de Lleida (Segrià)
Del 26 al 28 de juliol
Llavorsí (Pallars Sobirà)

AGOST

De l'1 al 4 d'agost
Ivars de Noguera (Noguera)
De l'1 al 5 d'agost
Sant Guim de Freixenet (Segarra)
Del 2 al 6 d'agost
Golmés (Pla d'Urgell)
De l'1 al 5 d'agost
L'Albi (Garrigues)
Del 2 al 6 d'agost
Tarroja de Segarra (Segarra)
Del 2 al 4 d'agost
Bellver de Sió (Urgell)
Del 2 al 5 d'agost
Rocafort de Vallbona (Urgell)
Del 2 al 4 d'agost
Claravalls (Urgell)
Del 2 al 4 d'agost
Salàs de Pallars (Pallars Jussà)
3 i 4 d'agost
Oliola (Noguera)
Del 8 al 10 d'agost
Preixana (Urgell)
Del 8 al 11 d'agost
El Pont de Suert (Alta Ribagorça)
Del 9 al 12 d'agost
La Pobla de Cérvoles (Garrigues)
Del 9 al 15 d'agost
Sarroca de Lleida (Segrià)
Del 9 al 18 d'agost
Soleràs (Garrigues)
Del 10 al 14 d'agost
Sedó (Torrefeta i Florejacs - Segarra)
Del 10 al 15 d'agost
Figuerola d'Orcau (Pallars Jussà)
Del 10 al 17 d'agost
Tarrés (Garrigues)
De l'11 al 18 d'agost
Maials (Segrià)
14 i 15 d'agost
Vilanova de la Barca (Segrià)
14 i 15 d'agost
Barbens (Pla d'Urgell)
Del 14 al 17 d'agost
Rialp (Pallars Sobirà)
Del 14 al 16 d'agost
Sant Guim de la Plana (Segarra)
Del 14 al 18 agost
Vilaller (Alta Ribagorça)
Del 14 al 18 d'agost
Torregrossa (Pla d'Urgell)
Del 14 al 18 d'agost
Arbeca (Garrigues)
Del 14 al 18 d'agost
Llardecans (Segrià)
Del 14 al 18 d'agost
Albesa (Noguera)
Del 14 al 18 d'agost
Cubells (Noguera)
Del 14 al 18 d'agost
Organyà (Alt Urgell)
Del 14 al 18 d'agost
Llardecans (Segrià)
Del 15 al 17 d'agost
Torrefeta i Florejacs (Segarra)
Del 15 al 18 d'agost
Castelló de Farfanya (Noguera)
Del 15 al 18 d'agost
Linyola (Pla d'Urgell)
Del 15 al 19 d'agost
Festa de Sant Magí (Cervera)
16 i 17 d'agost
Maldà (Urgell)
Del 21 al 26 d'agost
Fulleda (Garrigues)
Del 22 al 25 d'agost
Algerri (Noguera)
Del 22 al 25 d'agost
Alpicat (Segrià)
Del 22 al 25 d'agost
Massalcoreig (Segrià)
Del 22 al 26 d'agost
Preixens (Noguera)
23 i 24 d'agost
Tavascan (Pallars Sobirà)
Del 23 al 25 d'agost
Tartareu (Noguera)
Del 23 al 26 d'agost
Benavent de Segrià (Segrià)
Del 23 al 26 d'agost
Juneda (Garrigues)
Del 23 al 26 d'agost
Bellmunt d'Urgell (Noguera)
Del 23 al 27 d'agost
La Seu d'Urgell (Alt Urgell)
24 i 25 d'agost
Les Pallargues (Segarra)
25 i 31 d'agost i 1 de setembre
Portell (Segarra)
Del 28 al 1 de setembre
Alcarràs (Segrià)
Del 28 d'agost a l'1 de setembre
Palau d'Anglesola (Pla d'Urgell)
Del 29 d'agost a l'1 de setembre
Torà (Segarra)
Del 28 d'agost al 2 de setembre
Agramunt (Urgell)
Del 29 d'agost al 2 de setembre
Aitona (Segrià)
Del 29 d'agost al 2 de setembre
Fondarella (Pla d'Urgell)
Del 30 d'agost a l'1 de setembre
La Torre de Fluvià (Noguera)
Del 30 d'agost al 2 de setembre
Sant Ramón (Segarra)
Del 30 d'agost a l'1 de setembre
El Talladell (Urgell)
Del 30 d'agost a l'1 de setembre
Altet (Urgell)
Del 30 d'agost a l'1 de setembre
Pujalt - Sort (Pallars Sobirà)
Del 30 d'agost al 3 de setembre
Les Borges Blanques (Garrigues)
31 d'agost
Bretui (Pallars Sobirà)
Del 31 d'agost a l'1 de setembre
Basturs - Isona i Conca Dellà (Pallars Jussà)
Del 31 d'agost a l'1 de setembre
Guàrdia de Noguera (Pallars Jussà)
Del 31 d'agost a l'1 de setembre
Sant Joan de Vinyafrescal - La Pobla de Segur (Pallars Jussà)
Del 31 d'agost a l'1 de setembre
Altés (Alt Urgell)
Del 31 d'agost a l'1 de setembre
Anserall (Alt Urgell)
Del 31 d'agost al 2 de setembre
Rosselló (Segrià)
Del 30 de setembre a l'1 d'agost
Menàrguens (Noguera)

SETEMBRE

Del 28 d'agost a l'1 de setembre
Palau d'Anglesola (Pla d'Urgell)
Del 28 al 1 de setembre
Alcarràs (Segrià)
Del 28 d'agost al 2 de setembre
Agramunt (Urgell)
Del 29 d'agost al 2 de setembre
Aitona (Segrià)
Del 30 d'agost al 3 de setembre
Les Borges Blanques (Garrigues)
Del 31 d'agost al 2 de setembre
Rosselló (Segrià)
Del 3 al 9 de setembre
Castelldans (Garrigues)
Del 5 al 8 de setembre
Guissona (Segarra)
Del 5 al 8 de setembre
Sunyer (Segrià)
Del 6 al 8 de setembre
Bovera (Garrigues)
Del 6 al 9 de setembre
Montgai (Noguera)
Del 6 al 9 de setembre
Tremp (Pallars Jussà)
Del 6 al 10 de setembre
Castellnou de Seana
Del 7 a l'11 de setembre
Solsona (Solsonès)
Del 8 a l'11 de setembre
Juncosa (Garrigues)
Del 10 al 15 de setembre
Alcoletge (Segrià)
De l'11 al 15 de setembre
Térmens (Noguera)
Del 12 al 15 de setembre
Torrefarrera (Segrià)
Del 12 al 15 de setembre
La Granadella (Garrigues)
Del 13 al 16 de setembre
Vilanova de Meià (Noguera)
Del 19 al 23 de setembre
Almenar (Segrià)
Del 20 al 24 de setembre
Almacelles (Segrià)
Del 25 al 29 de setembre
Artesa de Segre ((Noguera)
Del 26 al 29 de setembre
Os de Balaguer (Noguera)
Del 26 de setembre a l'1 d'octubre
Cervià de les Garrigues (Garrigues)
Del 27 al 29 de setembre
Alguaire (Segrià)
Del 27 al 29 de setembre
Bell-lloc d'Urgell (Pla d'Urgell
Del 27 al 29 de setembre
Cervià de les Garrigues (Garrigues)
Del 27 al 30 de setembre
Lleida (Segrià)
Del 27 al 30 de setembre
Vallfogona de Balaguer (Noguera)
Del 28 al 30 de setembre
Els Omellons (Garrigues)

OCTUBRE

29 de setembre i del 4 al 7 d'octubre
Vilanova de la Barca (Segrià)
Del 3 al 6 d'octubre
Sudanell (Segrià)
5 i 6 d'octubre
Vicfred (Sant Guim de la Plana, Segarra)
5 i 6 d'octubre
Gospí (Sant Ramon, Segarra)
Del 10 al 13 d'octubre
Festa Major del Pilar de Rosselló
Del 24 al 28 d'octubre
Bellvís (Pla d'Urgell)

NOVEMBRE

Del 8 al 10 de novembre
Sant Crist de Balaguer (Noguera)
9 i 10 de novembre
Torre-serona (Segrià)
Comparteix la pàgina